Péče o pejsky! :-)

1. června 2014 v 0:01 | *Alexí*
Ahoj,
nakonec jsem se rozhodla udělat článek o tom jak se starat o psa... Samozřejmně to záleží na tom jakou rasu pejska máte! :-)
Péči znázorním na bišonkovi... :-) Podle toho jak ho češu, starám se celkově o jeho vzhled a také jak ho cvičím... :-)

Začneme česáním:
Mého bišonka češu 1-2krát týdně (záleží na kvalitě srsti). Na údržbu jeho srsti potřebuji tyto kartáče:
  • drapák (kartáč s bodlinkami)
  • hřeben s řídkými zuby
  • hřeben se středně řídkými zuby
  • hřeben s hustými zuby
Pokud má váš bišonek zacuchanou srst můžete použít přípravek, který napomáhá rozčesání srsti! Bohužel vám nemůžu napsat, který takovýto přípravek se mi osvědčil, protože jsem takovýto přípravek ještě nepoužívala...! :-)
Hodně lidí se mně ptalo jestli mého bišonka češu na speciálnimstole. Musím se přiznat, že ne! Češu ho normálně v hale na zemi, na protiskluzové podložce nebo na jídelním stole... :-D
Tady je můj postup česání: Nejprve si vezmeme drapák a důkladně prokartáčujeme jeho srst. Poté si srst rozdělíme na pár dílů... Vezmeme si hřeben s řídkými zuby a rozčešeme mu srst. Pokud se nám zdá, že je jeho srst důkladně pročesána a bez pucků vezmeme si hřeben se středně řídkými zuby. Pročešeme ještě jednou a pak si vezmeme hřeben s hustými zuby a srst pročešeme znovu! :-) A je to! :-)


Tak a teď vythávání chloupků z uší a KOUPÁNÍ:
Mého bišonka jsem začala koupat od doby sedmi týdnů dětským šamponem. Teď už používám bělící šampón výhradně pro bišonky. na trhání chloupků v uších jsou už dnes přípravky, které nasypete na chloupky a promnete v rukou a pak jen škubnutím chloupky vytrhnete! :-)
A jdeme na koupání. Vždy před koupáním si do vany připravím protiskluzovou podložku a ručník před vanu na který si potom kleknu... :-) Připravím si daný šampón a dám bišonka do vany. Poté pustím vodu a začnu z blízka bišonka oplachovat vodou... Neoplachujte psa z moc velké vzdálenosti, nemají to rádi!!! Začněte odzadu do předu. Dejte pozor na ouška, aby jim do uší nenatekla voda...! Poté začněte na bišonka nanášet po celém těle šampón a opláchněte ho! Pak proceduru zopakujte ještě jednou! :-) Poté pejska nechte oklepat a vezměne velkou osušku. Zabalte bišonka do osušky a asi na patnáct minut si s ním sedněte třeba k televizi!

Stříhání drápků a čištění uší a očí:
Po koupeli vyčištěte uši a oči. Také ostříhejte drápky (po koupely jsou měkké a půjde to lépe) ! :-)

Fénování:
Já to dělám tak, že si fén nandám do držáku. Nejdříve srst pročešu drapákem a pak si srst opět rozdělím na pár dílů. Poté fén zapnu, namířím na jednu část a při fénování češu až do úplného vysušení. Takto to zopakuji po celém těle! Potom bišonka znovu pročešu drápakem a hřebenem s řídkými zuby si ověřím, že nikde neni pucek... :-) Poté asi 3 min fénuji, aby jsem se přesvědčila, že je srst opravdu suchá...! :-)

Stříhání:
S tímto vám nijak neporadím... Nechávám bišonka stříhat u specialistů v Psím salonu... :-) Ale dám vám jednu radu: Nestříhejte bišonky doma... Potřebujete na to hodně věcí a né vždy to dopadá dobře! ;-)
Cvičení:
Mého bišonka cvičím jen na základní pokyny jako je sedni, lehni, čekej, k noze apod. Ale také zkouším i složitější jako je válej sudy, pnáčkuj, popros, Ahoj! (štěkni :-) ) A tak dál...! Jen vám řeknu radu. Aby jste získali bišonkův zápal pro učení triků a pokynů musíte si o získat. Já to dělám tak, že vždy před trikem dám bišonkovi kousek pamlsku a až se bude dožadovat dalšího tak ho donutím udělat pokyn a když ho splní dám mu pamlse.


To by bylo asi vše...! Je to dlouhý článek, ale doufám, že vás zaujal... :-) Je v n
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Simsala Bim! :-D Simsala Bim! :-D | 1. června 2014 v 9:29 | Reagovat

Hezký článek! :-)  Uděláš nebo udělá Róza (je jedno jestli ty nebo Róza) někdy recenzi na různé šampony? 8-)

2 dogsfanklub dogsfanklub | E-mail | Web | 1. června 2014 v 11:55 | Reagovat

Ahoj nevím jestli něco takového udělám...! S Rózou nejsem v poslední době v kontaktu! A je taky hodně neaktivní! :-D  Já mám v plánu jiné články! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Děkujeme za vaše komentáře!